Projdete se v čase od secese, přes kubismus a dvě světové války až po funkcionalismus, realismus a moderní dobu. S odborným výkladem navštívíte Obecní dům, klenot secese, či kubistický Dům U Černé Matky Boží s jeho jedinečnou kavárnou. Poznáte vybrané památky z 30. let – Veletržní palác, budovu Národní galerie, Mullerovu vilu architekta Adolfa Loose nebo funkcionalistickou čtvrť Baba. Dojdete k hotelu International inspirovanému “stalinovským” stylem 50. let. Prohlídka končí u proslulého Tančícího domu, který představuje americké tančící herce Ginger Rogers a Freda Astaira.

Žižkovská věž je telekomunikační a pozorovací věž vysoká 216 metrů, tedy nejvyšší v Praze. Stavba zkonstruovaná podle plánů architekta Václava Aulického je výjimečná svou high-tech architekturou a instalovanými laminátovými miminky šplhajícími po celé délce věže. Ty jsou dílem českého umělce Davida Černého. Uvnitř stavby se nacházejí vysílače, restaurace s kavárnou a místnosti s panoramatickou vyhlídkou na město.

Poloha: Praha 10 – Strašnice, poblíž stanice tramvaje, kterou lze dojet ke stanici metra A Želivského. Odtud vede přímá linka do centra (10 – 15 minut)

Hotel: zcela nový klimatizovaný hotel v design stylu a s pop-art výzdobou byl otevřen na jaře roku 2020 a přichází s novým konceptem: „Bydlete v americkém komiksu“. Ubytujete se bez asistence personálu, užijete si netradiční komiksovou výzdobu v celém hotelu. Chodby jsou vyzdobené studenty umělecké školy, pokoje jsou netradiční, lobby bar ve stylu newyorské ulice

Pokoje: 234 pokojů s vlastní koupelnou a toaletou, klimatizací, moderním vybavením a Wi-Fi

Stravování: snídaně se podávají v restauraci, která vypadá jako pravé americké rychlé občerstvení

Služby: recepce slouží zároveň jako bar. Samoobslužná úschovna zavazadel a bezpečnostní schránky, samoobslužná prádelna, multifunkční gameroom 22 m2 s velkou TV, tribunou a hrami, terasa, bar, posilovna, bezbariérový přístup, domácí zvířata povolena. Konference: designové konferenční prostory pro 500 osob s vlastní terasou a výhledem do parku, tři flexibilní plně vybavené zasedací místnosti s denním světlem, prostorné foyer, 120 m2 relaxační zóna

Parkování: před hotelem

Náš průvodce vás provede Prahou, přezdívanou « město stověžaté ». Nejprve se seznámíte s exteriérem Pražského hradu, českého státního symbolu. Poté sestoupíte barokní čtvrtí Malá Strana až ke Karlovu mostu. Projdete se uličkami Starého Města až k Prašné bráně. Poznáte tak Královskou cestu, tradiční trasu, kterou se dříve vydávali čeští králové během korunovačních slavností.

Karlův most je úžasným mistrovským kouskem z období gotiky. Byl vybudován v průběhu 14. století z pískovcových kamenů, na obou koncích je zpevněn gotickými věžemi. Postupně byl doplněn třiceti sochami svatých, z nichž nejznámější je socha sv. Jana Nepomuckého. Jedná se o nejstarší pražský most.

Pražská Loreta, významné poutní místo barokní doby, zahrnuje klášter, kostel Narození Páně, Svatou chýši a slavnou Klenotnici, která ukrývá mj. Pražské slunce, zlatou monstranci zdobenou 6222 diamanty.

Historický vrch Vyšehrad s pozůstatky « druhého Pražského hradu » je opředen mnoha mýty a legendami. V 11. a 12. století byl hlavním sídlem českých panovníků. Navštívit zde můžeme významnou neogotickou baziliku sv. Petra a Pavla, zrekonstruovanou v 19. století, a také románskou rotundu sv. Martina.

Tančící dům na pravém nábřeží Vltavy je dílem českého architekta chorvatského původu Vlada Miluniće a amerického architekta Francka Gehryho. Projekt je inspirovaný tanečními kroky slavných tanečníků Freda Astaira, kterého zde představuje kamenná věž, a jeho partnerky Ginger Rogers (skleněná věž). Roztančený tvar připomíná především atmosféru svobody, která v Československu převládala po pádu komunistického režimu.

Čtvrť Malá Strana pochází převážně z období 17. a 18. století. Lze zde obdivovat barokní styl mnoha nádherných zahrad a velkolepých kostelů. Okruh zahrnuje návětšvu kostela sv. Miuláše, perly barokního umění, nebo malebnou Nerudovu ulici, zdobenou štíty dobových domů. Navštívíte kostel Panny Marie Vítězné se zázračným Pražským Jezulátkem, ostrov Kampa nebo Valdštejnský palác se zahradou. V bývalých šlechtických palácích se nacházejí mnohé české státní instituce jako jsou Poslanecká sněmovna, Senát, sídlo vlády, mnohá ministerstva i zahraniční velvyslanectví.

Bývalá jezuitská kolej a jeden z největších stavebních komplexů na světě je dnes sídlem Národní knihovny. Součástí areálu Klementina je také Zrcadlová kaple, výjimečný reprezentativní prostor, kde se konají koncerty, svatby, ale i přednášky a kongresy.

Během prohlídky navštívíte barokní knihovní sál, vystoupáte na astronomickou věž s nádherným panoramatickým výhledem na Staré Město a poté zavítáte do Zrcadlové kaple. Prohlídka trvá 60 min.