Město Olomouc najdete přímo ve středu Moravy, na dálniční spojce mezi Brnem a Ostravou. Je hlavním městem úrodného regionu Haná, ve kterém se stále dodržují některé lidové tradice.  Nejdůležitější historickou památkou je bezpochyby katedrála sv. Václava ze 13. století, dále pak soubor barokních kašen, arcibiskupský palác či hanácký orloj zdobící radnici. Historické centrum je dodnes z části lemováno hradbami, za kterými si můžete odpočinout v prostorných parcích či objevovat květiny ve výstavním areálu Flora Olomouc.

K výletu za město zve zoologická zahrada a bazilika navštívení Panny Marie na Svatém kopečku, odkud je nádherný výhled na celé město a na Hanou. Z Olomouce se snadno dostanete do Jeseníků nebo do Kroměříže. Doporučujeme také ochutnávku místní speciality – olomouckých tvarůžků vyráběných v nedalekých Lošticích.

Poloha: Olomouc, vedle městského parku a pouhých 10 minut chůze od historického centra města

Hotel: moderní hotel s konferenčními prostory a wellness službami, klidné a příjemné ubytování v bezprostřední blízkosti centra města Olomouc.

Pokoje: 165 pokojů ve třech kategoriích a 2 bezbariérové pokoje. Pokoje ve vyšších patrech s výhledem na historické panorama a terasa 10. patra sálu Slunečnice skýtají dechberoucí a současně nejkrásnější výhled na město Olomouc a jeho blízké okolí.

Stravování: tradiční a léta oblíbená jídla s moderními trendy současné gastronomie se zaměřením na čerstvé regionální suroviny, klasická každodenní snídaně v restauraci Hortenzie, možnost polopenze nebo plné penze.

Služby: pronájem konferenčních prostor různých velikostí + technické vybavení – dataprojektor, plátno, ozvučení, 2x mikrofon, laserové ukazovátko, řečnický pult, náhledový monitor, technické zázemí; catering: coffee break, tříchodové obědové menu, celodenní nápojový balíček. Lázně Flora Balneo v prostorách hotelu nabízí wellness pobyty, saunu, páru, whirlpool, bazén, relaxaci, aqua aerobic, kosmetiku a depilaci, masáže a zábaly, pedikúru a manikúru.

Parkování: soukromé parkování zdarma v areálu hotelu

Zajímavosti:

  • Historické centrum Olomouce: soubor barokních kašen, radnice s hanáckým orlojem, Sloup nejsvětější trojice (na seznamu UNESCO), obklopené rozlehlými parky, Katedrála Sv. Václava ze 13. století, arcibiskupský palác
  • Výstavní areál Flora – květinové výstavy
  • ZOO Svatý Kopeček
  • Bazilika navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku
  • Přírodní areál Litovelského Pomoraví s cyklostezkami a koupáním
  • Muzeum Olomouckých tvarůžků v Lošticích