Foto: archiv VČM

Pardubice jsou krajské město s dominantou renesančního zámku, stojícího na místě někdejší gotické vodní tvrze. V zámeckých interiérech se dochovaly unikátní renesanční malby a původní malované kazetové stropy. Město Pardubice bylo založeno rodem Pernštejnů, v 16. století bylo přestavěno do renesančního stylu s obdélným náměstím a jednotně řešenými průčelími domů. Město je proslulé rovněž tradiční výrobou perníků a koňskými dostihy evropského významu Velká Pardubická Steeplechase. Naleznete zde také Muzeum loutkařských kultur, uchovávající bohatou historii českého a světového loutkového divadla i loutek.  Muzeum je umístěno v unikátním měšťanském domě ze 16. století s arkádami.

Foto: Aleš Otava, Destinační společnost východní Čechy

Malebnému městečku dominuje nádherný renesanční zámek zdobený 8000 sgraffity a okrasnými štíty. Velkou chloubou zámku je jedno z posledních dobře zachovaných barokních divadel. Město Litomyšl proslavil také hudební skladatel Bedřich Smetana, autor cyklu šesti symfonických básní Má vlast, který se narodil v domě stojícím přímo naproti zámku. Na dvoře zámku a v divadle se každý rok odehrává také festival klasické hudby Smetanova Litomyšl, druhý nejstarší hudební festival v České republice.

Kromě Smetanova rodného domu zde můžete obdivovat sochy nejznámějšího českého sochaře 20. století Olbrama Zoubka a samozřejmě sály litomyšlského zámku a již zmíněné unikátní divadlo.

Foto: archiv Destinační společnost východní Čechy

Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem je pravděpodobně nejstarší císařský hřebčín na světě. Byl založen roku 1579.

Zdejší starokladrubský bílý kůň je jediná rasa koní šlechtěná pro ceremoniální účely panovnických dvorů. Starokladrubští vraníci, dříve používaní náboženskými hodnostáři a dnes např. českou policií jsou tradičně chováni ve Slatiňanech. V dnešní době koně reprezentují hřebčín v závodech spřežení i v klasické drezuře, používají se také pro hipoterapii a volnočasové jezdectví.

Foto: Tomáš Kubelka, archiv PK

Poloha: Lázně Bělohrad, malebné východočeské městečko s lázeňskou tradicí již od r. 1885, 35 km od Hradce Králové

Typ ubytování: moderní 4* hotel postavený na břehu rybníka se stoletou dubovou alejí. Prosklené kolonádní chodby přivádějí dostatek světla a zároveň umožňují vstup do hotelových zahrad

Pokoje: 6 apartmánů a 67 dvoulůžkových pokojů (3 bezbariérové), vlastní balkon, vana či sprcha, fén, bidet, ručníky, osušky, klimatizace, trezor, TV, Wi-Fi, minibar, župan, wellness pantofle, v pokojích a apartmánech Premium navíc set pro přípravu kávy a čaje L’OR a minerální voda při příjezdu

Stravování: vždy čerstvé a prvotřídní suroviny, široká nabídka kvalitních vín z celého světa, restaurace Vernissage, sál Romantica, lobby bar

Služby: možnost pronájmu několika konferenčních prostor: multifunkční sál (až 200 osob), jednací apartmán (20 osob), Sky club (až 60 osob), 3 jednací salónky (2x pro 10 a 1x pro 20 osob), samozřejmostí je zařízení potřebné techniky a cateringu dle přání klienta. Možnost tematické dekorace a hlavního i doprovodného programu (např. 30. léta, Oscarová noc, atd.) Široká nabídka léčebných a lázeňských procedur, wellness i masáží. Půjčovna jízdních kol a holí Nordic walking. Za hotelem Anna Marie je minigolf, tenisové kurty a hala, vybavení je k zapůjčení na hotelu

Parkování: před hotelem, cca 140 míst pro osobní automobily a 3 místa pro autobusy

Poloha: Jičín, nedaleko historického centra

Hotel: nový moderní hotel je tvořený dvěma propojenými budovami s dvěma restauracemi, dvěma konferenčními sály a wellness centrem. Je ukázkou současné architektury zasazené ve velmi zajímavém historickém kontextu a terénu.

Pokoje: 45 pokojů – 30 dvoulůžkových, 14 dvoulůžkových Deluxe, 1 čtyřlůžkový rodinný pokoj, celkem 92 lůžek. Všechny pokoje mají klimatizaci, Wi-Fi, SAT LCD TV, elektronický trezor, minibar, postele s vysokými matracemi a protialergickým ložním prádlem, prostorné skříně a dostatek úložných prostor, psací stůl s lampou, židle a křesla. Koupelny jsou vybaveny sprchovým koutem, mají závěsné Rimfree WC a velkoplošné barevně osvětlené zrcadlo. Pokoje Deluxe jsou prostornější, navíc v nich dostanete župany a pantofle a 2x minerální vodu 0,75 l (doplňuje se každý den).

Stravování: snídaně formou bufetu se podává v hotelové restauraci Anna, dále je k dispozici druhá restaurace Sněmovna na Tamlovce s kapacitou 100 míst uvnitř a 20 míst venku. Podávají se tradiční české pokrmy, ale i atraktivní tematická menu. Pro konferenční akce je zde bohatá nabídka standardního i bufetového menu, coffee breaků a rautů.

Služby: 2 variabilní a plně klimatizované konferenční sály (160 m2 a 178 m2) s Wi-Fi, projektory a potřebnou audiotechnikou pro kongresové a konferenční akce. Bezpečnostní schránky na pokojích, prodej hygienických potřeb a cigaret, zdarma k zapůjčení dětská postýlka, žehlička a žehlicí prkno, nebo deštník (oproti záloze). Wellness a fitness centrum, relaxační masáže, široká nabídka vnitřních a venkovních sportovních aktivit v centru Městského stadionu (cca 1 km od hotelu), kde se nachází Aquacentrum, sportovní haly, fotbalová hřiště, atletické dráhy, kurty a zimní stadion.

Parkování: kryté garáže a venkovní parkoviště (20 + 20 stání)