Českomoravská vrchovina neboli Vysočina je známá svým kopcovitým charakterem a čistou přírodou. V porovnání se Šumavou, Krkonošemi či Beskydy je méně zatížená pěší turistikou a cykloturistikou.

Z hlediska procházek či výletů v přírodě jsou atraktivní zejména CHKO Železné hory, např. údolí řeky Doubravy, kde můžete při troše štěstí v průzračné vodě spatřit vzácné raky říční či výrazná dominanta krajiny – zřícenina hradu Lichnice. Nebo můžete navštívit malebné kopce CHKO Žďárské vrchy se skalními městy a útvary Devět skal a Čtyři palice nebo naučné stezky s tabulemi u Dářského a Radostínského rašeliniště vedle největšího rybníku regionu a zároveň významného rekreačního střediska Velké Dářko.

Nejznámější památkou je zřejmě Santiniho poutní goticko-barokní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře u Ždáru nad Sázavou, který patří do světového dědictví UNESCO.

Na Vysočině se dodnes udržují rovněž lidové tradice, činnost několika folklorních souborů, tradiční dřevěná architektura a zejména proslulý a autentický barevný masopust, součást dědictví UNESCO, organizovaný nejen ve skanzenu na Veselém kopci, ale i v okolních vesnicích na Hlinecku. V regionu se dochovala tradiční řemesla např. sklářství nebo výroba dřevěných hraček, kde je možné zajistit exkurzi.

Poloha: Humpolec, v klidné rezidenční čtvrti 5 minut pěšky od hlavního náměstí, cca 2 km od sjezdu z dálnice D1

Typ ubytování: moderní designový hotel, držitel mnoha ocenění za originální architektonické řešení, energetickou úspornost a poskytování vysoké kvality v oblasti konferenčních a gastronomických služeb

Pokoje: originální designové pokoje izolované proti hluku a vybavené WC, koupelnou, minibarem, LED TV, Wi-Fi, zdravotními lůžky, nábytkem na míru, manažerské pokoje navíc s pracovním zázemím. Celkem 19 pokojů a 40 lůžek (větší skupiny je možné ubytovat v partnerském hotelu)

Stravování: v ceně ubytování je bufetová snídaně včetně kvalitní kávy, džusů a čerstvého domácího pečiva. Příjemné prostředí restaurace s kapacitou 80 míst s kuchyní zaměřenou na odlehčenou stravu i tradiční české speciality (steaky, čerstvé ryby, domácí těstoviny), letní terasa s kapacitou 50 míst a nabídkou domácích limonád a čerstvých salátů či palačinek. Salonek restaurace pro účely konání svateb, oslav a rodinných setkání s kapacitou 25 osob

Služby: víceúčelové prostory s kapacitou až 180 osob (jednání, školení, prezentace, společenská setkání, svatební hostiny), 6 konferenčních sálů s denním osvětlením, mobilními příčkami a klimatizací, salonek restaurace a Fabrika klub. Vybavení sálů: dataprojektor, plátno, elektronicky ovládané žaluzie, Wi-Fi, flipcharty, psací potřeby, pultík, taneční parket, mikrofony. Wellness služby: vířivka, pivní koupel, finská sauna, pestrý výběr masáží, běžecký pás, posilovací stroj – trenažer. Sport, poznávání a teambuildingové aktivity: čtyřkolka, paintball, golf, rafting na Sázavě, výlet na hrad Lipnice n. Sázavou nebo klášter v Želivi, westernové městečko, hledači pokladů, pevnost Boyard atd

Parkování: v hotelových garážích nebo v uzavřeném dvoře pod dohledem kamer

Poloha: obec Valeč, cca 5 km od Dalešické přehrady, 15 km od města UNESCO Třebíč, 35 km od sjezdu z D1, 50 km od města UNESCO Telč

Typ ubytování: komfortní hotel ve zrekonstruované renesanční budově ze 16. století a wellness centrum v bývalých hospodářských budovách, obklopených zámeckým parkem a dvěma rybníky. Ideální pro romantickou dovolenou či jednání ve stylových prostorách.

Pokoje: historické pokoje ve stylu zámecké komnaty i moderní pokoje vybavené koupelnou, WC, TV, telefonem, Wi-Fi, klimatizací, župany, pantoflemi a fénem, některé pokoje mají navíc terasu a balkón. Celkem 129 pokojů.

Stravování:  v ceně ubytování je snídaně formou švédských stolů a volný vstup do zámeckého wellness a fitness centra. Prostorná restaurace s nabídkou zejména české kuchyně, bar, taneční parket a večery s hudbou, DJ, terasa a zimní zahrada. Zámecké buchty, domácí zákusky připravované na místě, zvěřinové hody, zabijačkové speciality, dýňové, chřestové a jiná sezónní menu, ochutnávky vín či sushi.

Služby: 10 historických jednacích sálů a 9 moderních s kapacitou 20 – 600 míst v divadelním uspořádání, technické vybavení, flipchart, plátno, dataprojektor, kávové přestávky, pořádání svatebních obřadů a hostin. Rozsáhlé wellness centrum s 5 bazény (vnitřní i venkovní), vířivkou a 9 saunami (finská, parní, bio, infrasauna…), dětský bazén s atrakcemi a dětská herna, ledová jeskyně, fitness centrum, stolní tenis, kulečníky, šipky, stolní fotbal, půjčovna kol, bowlingová dráha, tenisový kurt, masáže, kosmetika, lukostřelba, kulturní program, výlety do okolí.

Parkování: parkoviště i kryté garáže v areálu zámku, až 160 míst pro osobní vozy